SEJM-KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Proszę o wydrukowanie ,,OŚWIADCZENIA"oraz dostarczenie przesłanie do Komitetu. Przynależność do Komitetu następuje w momencie opublikowania nazwiska na stronie internetowej w zakładce ,,Kim jesteśmy'' Oświadczenie jest przechowywane w Komitecie.   -przyciśnij-zobacz ilu nas jest-  
Szlachetna Paczka Certyfikat dla Związków Zawodowych i Pracowników Wojskowych Zakładów Uzbrojenia S.A. w Grudziądzu
Szlachetna Paczka - zostań Darczyńcą http://www.szlachetnapaczka.pl/
2013  rok informacje i działania na temat Bumar (PHO) 
Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) i WPRP

GSIprzyciśnij oglądaj-GSI-20-12.2013-WZU Grudziądz do PGZ
     Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia  i kończącego się 2013 roku Komitet Obywatelskiej Prywatyzacji WPRP i Pracownikcy Wojskowych Zakładów Uzbrojenia S.A w Grudziądzu przekazują podziękowanie:

Samorządowcom  Grudziądza i regionu oraz Pani Ewie Mes, wojewodzie kujawsko-pomorskiemu i Panu Posłowi Januszowi Dzięciołowi, którzy w szczególny sposób zaangażowali się w obronę interesów pracowników  WZU S.A oraz WZL S.A. Nr 2 w Bydgoszczy wykazując się wielką troskę o miejsca pracy w regionie.
    Panu
prof. nadzw. dr hab. Pawłowi Soroka koordynatorowi Polskiego Lobby Przemysłowego za wypracowanie  z udziałem strony społecznej pod przewodnictwem  Małgorzaty Kucab Przewodniczącej Okręgu NSZZ PW i DzP koncepcji alternatywnej do wniesienia Wojskowych Przedsiębiorstw Remontowo Produkcyjnych (WPRP)  do Bumaru.
   Panu Generałowi Waldemarowi Skrzypczakowi, który pomimo wielu przeciwników i nadzwyczajnych zabiegów lobbystów na różnych szczeblach rządowych i samorządowych przekonał decydentów do biznesowej współpracy zadaniowej przedsiębiorstw WPRP i całego sektora zbrojeniowego oraz  stworzył podwaliny utworzenia Polskiej Grupy Zbrojeniowej konsolidatora całej polskiej zbrojeniówki w oparciu o przepisy obowiązującego prawa.
    Panu Krzysztofowi Brzeskiemu i całej Solidarności  z Grudziądz oraz Regionu za prawdziwą jak tą przed laty SOLIDARNOŚĆ.
       Szczególne podziękowanie składamy mieszkańcom Grudziądza i wszystkim, którzy wykazali się nadzwyczajną postawą obywatelską poprzez przystąpienie do Komitetu, podpisywanie petycji, uczestnictwo w protestach i wywieszenie flag na znak obywatelskiego nieposłuszeństwa w obronie miejsc pracy.
Wszystkim Państwu jeszcze raz dziękujemy i życzymy zdrowych, radosnych, pełnych rodzinnego ciepła i spokoju Świąt Bożego Narodzenia oraz pełnego optymizmu i szczęścia Nowego 2014 Roku.

W imieniu Komitetu Inicjatywy Społecznej-Obywatelskiej Prywatyzacji WPRP Pełnomocnik Komitetu Stefan Sulikowski

przycisnij-czytaj -20-12.2013 - WZU S.A. zmodernizuje  OSY .20 grudnia br. Inspektorat Uzbrojenia oraz Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. z Grudziądza zawarły umowę w sprawie modernizacji wozów rakietowych systemu Osa-AK/AKM do standardu Osa-P
NSZZ PW ZARZĄDU OKRĘGU PWiDzP przycisnij-czytaj -13-12.2013 -Informacja ze spotkania Sekretarza Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa z delegacją Zarządu Okręgu  PWiDzp NSZZPW Pracowników Wojska
przyciśnij-czytaj-12.12.2013- Polska Grupa zbrojeniowa zarejestrowana  Radom będzie siedzibą Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Dzięki temu w mieście powstaną nowe miejsca pracy. - W skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej wejdzie blisko 30 spółek polskiego sektora obronnego. Przychody grupy sięgną 5 mld zł rocznie. Będzie zatrudniała 14 tys. osób – powiedział Włodzimierz Karpiński, minister Skarbu Państwa.
przyciśnij-czytaj-XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
-Pozycja 302840 - POLSKA GRUPA ZBROJENIOWA  SPÓŁKA AKCYJNA - KRS 0000489456
przyciśnij-coglądaj -15.12.2013-(Dziś wieczorem) -Gen. Skrzypczak: moja dymisja była dobrowolna 
przyciśnij-czytaj-16.12.2013 -Gen. Waldemar Skrzypczak: myślałem, że tylko NKWD strzelało w ten sposób 
przyciśnij-czytaj-13.12.2013- Gen. Skrzypczak Polska musi się przygotować  na lobbing - Duże pieniądze przyciągają potężne siły. Do tej pory czegoś takiego nie doświadczyliśmy, dlatego musimy być gotowi na naciski firm zbrojeniowych, a także rządów - mówi gen Skrzypczak w wywiadzie.
-Siłą moich zmian są ludzie, grupa potrzebuje czasu na okrzepnięcie. Stworzyłem dobry zespół, którym kierują generałowie Sławomir Szczepaniak, Włodzimierz Nowak i Leszek Cwojdziński. Każdy w nim wie, za co odpowiada...Patrząc na ciepły list, który wysłał pan do urzędników Izraela, mamy również świetne relacje na Bliskim Wschodzie.Tym listem nie przekroczyłem kompetencji. Zresztą takich pism wysyłałem więcej do moich partnerów w innych krajach, bo dzięki nim zyskiwaliśmy dostęp do najnowocześniejszych rodzajów broni, najnowszych technologii. Przecież nie mogłem zadzwonić do ministra obrony Izraela i powiedzieć mu: słuchaj, przyjadą moi ludzie, pokaż im drony. Każdy potrzebuje oficjalnej podkładki. Do tej pory nasze delegacje jeździły do Izraela kilka razy w roku i zawsze oglądały drony rozpoznawcze. A po tym piśmie po raz pierwszy Izraelczycy pokazali mojej ekipie bezzałogowce uzbrojone w rakiety i bomby kierowane.
Stanisław Janecki -w Polityce.pl przyciśnij-czytaj-26.11.2013- W tle sprawy gen. Skrzypczaka obce rządy i służby rozgrywają bezpieczeństwo Polski i przyszłość Wojska Polskiego. Rząd nie umie temu zapobiec
Sprawa Skrzypczaka po raz kolejny dowodzi, że w Polsce bez najmniejszego problemu przy wielkich przetargach działają lobbyści na usługach wielkich zagranicznych koncernów, hulają obce tajne służby i toczą się korupcyjne gry wiodące do najwyższych szczebli władzy. Na razie na powierzchni mamy zimną wojnę służb, firm i lobbystów izraelskich z amerykański, francuskimi, niemieckimi, szwedzkimi itp. Odpryskami tej wojny są ataki na gen. Skrzypczaka oraz konflikt między nim a odwołanym szefem wojskowego kontrwywiadu gen. Januszem Noskiem.
przyciśnij-czytaj-26.11.2013- Premier Donald Tusk dobrze ocenia  gen. Skrzypczaka
Nie mam zastrzeżeń do pracy i rzetelności generała Skrzypczaka – powiedział dziś premier Donald Tusk pytany o sprawę związaną z zamieszaniem wokół listu, jaki wiceszef MON wysłał do izraelskiego ministerstwa obrony.

– Ministerstwo Obrony Narodowej niezwykle szczegółowo i rzetelnie, w przeciwieństwie do niektórych publikacji, wyjaśniło sprawę tak zwanego listu Skrzypczaka – podkreślił Tusk, odpowiadając na pytania dziennikarzy podczas wtorkowej wizyty w Rumunii.Dodał, że Waldemar Skrzypczak realizuje politykę modernizacji armii w sposób niezwykle sprawny, skuteczny i otwarty. – To nie jest człowiek, do którego miałbym jakiekolwiek podejrzenia. To zamieszanie wokół listu jest absolutnie ponad wszelkie normy – dodał premier.

przyciśnij-czytaj-19.11.2013- Polska delegacja mówi  NIE w Brukseli
Polska nie zgodziła się na przyjęcie projektu wniosków, jaki wczoraj mieli zaakceptować ministrowie obrony oraz spraw zagranicznych państw UE. Zablokowany przez Polaków dokument dotyczył unijnej polityki zbrojeniowej. Ale – jak mówią polscy politycy – nie odpowiadał interesom naszego przemysłu obronnego
...– Zablokowaliśmy przyjęcie projektu wniosków w trosce o bezpieczny rozwój naszego przemysłu obronnego – tłumaczył Radosław Sikorski, szef polskiej dyplomacji. Według niego w dokumencie miały się znaleźć zapisy, które nie odpowiadały polskim interesom.
Chodzi o punkt, dotyczący programu konsolidacji europejskiego przemysłu zbrojeniowego. Zakłada on, że do projektu mogą dołączyć jedynie państwa, które mają silnie rozbudowany sektor obronny. To wyklucza udział w konsolidacji krajów mniejszych, takich jak Polska czy Bułgaria. W praktyce taki zapis oznaczałby, że większość zamówień na uzbrojenie dostawałyby firmy, które już mają silną pozycję na rynku. – Takie postawienie sprawy budzi napięcia, bo państwa duże nie widzą wielkiej potrzeby dzielenia się z innymi – mówił Tomasz Siemoniak, szef MON.
przyciśnij-czytaj-12.11.2013- Gra o MON
Za rok ruszą przetargi na modernizację polskiej armii warte 130 mld złotych. Czuwać nad nimi ma największy wróg korupcji w wojsku gen. Waldemar Skrzypczak. Lobbyści międzynarodowych koncernów zbrojeniowych zrobią wszystko, żeby go zniszczyć
Legenda o św. Mikołajach krążących po korytarzach Ministerstwa Obrony Narodowej bez względu na porę roku jest tak stara, jak obecność Polski w Pakcie Północno-atlantyckim (NATO). Od tamtej pory lobbyści międzynarodowych koncernów zbrojeniowych nie przebierają w środkach, wciskając za łapówki polskiej armii stary lub po prostu kiepski sprzęt.

... we wrześniu 2011 roku generał Skrzypczak został najpierw doradcą nowego szefa MON, Tomasza Siemoniaka, a potem wiceszefem resortu odpowiedzialnym za przetargi na sprzęt. Jednocześnie rząd Donalda Tuska ogłosił gigantyczny plan modernizacji polskiej armii. Do roku 2022 rząd zamierza wydać na ten cel 130 mld złotych. Korytarze MON zaświeciły pustkami, bo lobbyści z workami prezentów przestraszyli się konfrontacji ze Skrzypczakiem. Od dobrych kilku miesięcy tajemnicą poliszynela w całej zbrojeniówce było, że niepokornego generała czekają ciężkie chwile. Miesiąc temu został oskarżony przez kontrwywiad wojskowy o... korupcję. Stanowisko stracił jednak szef tej służby, gen. Janusz Nosek.

przyciśnij-czytaj-06.11.2013- Pezes WBE: PHO lansował "wrogiego przejęcia" w zbrojeniówce
Polski Holding Obronny lansował model tzw. "wrogiego przejęcia" w przemyśle obronnym. Budowa "superzjednoczenia" pod berłem PHO, moim zdaniem, doprowadziłaby do całkowitej zapaści tego sektora - ocenił w rozmowie z portalem wnp.pl Piotr Wojciechowski, prezes WB Electronics.
Wojna Medialna w sektorze zbrojeniowym przyciśnij-czytaj-30.10.2013- Wojna medialna w sektorze zbriojeniowym
Wczoraj 30 października Rada Nadzorcza Polskiego Holdingu Obronnego sp. z o.o. odwołała z funkcji Prezesa Zarządu Krzysztofa Krystowskiego oraz z funkcji Wiceprezes ds. personalnych – Agnieszkę Rajczuk-Szczepańską.
Decyzją Rady Nadzorczej pełniącym obowiązki Prezesa Polskiego Holdingu Obronnego został dotychczasowy Wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Marcin Idzik, w zarządzie Spółki zasiadają także na dotychczasowych stanowiskach Mariusz Andrzejczak, Wiceprezes ds. Technologii  i Rozwoju oraz Patrycja Zielińska, Wiceprezes ds. Finansów i Audytu.

PHO jest jednym w podmiotów uczestniczących w procesie konsolidacji przemysłu obronnego. Miesiąc temu, rząd podjął decyzję, że holding nie będzie integratorem  tworzącym Polską  Grupę Zbrojeniową ,  co można uznać za porażkę.  – Moim zdaniem, była to decyzja słuszna i dalekowzroczna.  Decyzja w tej sprawie będzie należeć do ministra skarbu państwa – ocenił  Krystowski.  W pierwszej kolejności, MON musi się pozbyć funkcji właścicielskich  wobec wojskowych zakładów remontowo-produkcyjnych, przekazać je do Ministerstwa Skarbu Państwa, które następnie mają połączyć się z  Hutą Stalowa Wola  S,A. oraz z Centrum Techniki Morskiej S.A.- Najważniejszym dokumentem będzie przyjęcie statutu  grupy, który szczegółowo określi jej zadania  – poinformował  Zenon Jagiełło, przewodniczący  NSZZ Pracowników Wojska.  Kolejne spółki  PHO mogą wejść w skład grupy, ale nie muszą.  
Z  pewności konsolidacji nie służy wojna medialna w sektorze zbrojeniowym.  

Komentujący: Stefan Sulikowski data: 2013-10-31 | 17:15
Komentarz:
Pana Krystowskie spotkałem więcej razy w życiu i odebrałem go jak najstarsze wydanie ,,wicie rozumicie" na którego wygładzenie i wytresowanie partyjne my podatnicy wyłożyliśmy kasę. Towarzysz wice minister odpowiedzialny za parodię z ofsetem za f-16 -aparatczyk do ostatniej chwili wspierany Budzanowskim i Baniakiem przy użyciu regionalnych partyjnych kacyków usiłował przeprowadzić transfuzję dla tworu Bumar (PHO) z kasy Huty i Wojskowych Przedsiębiorstw Remontowo Produkcyjnych. Namawiał i apelował do takich jak ja z regionu o blisko 30% bezrobociu do ofiary dla Polski ?sam zarabiając 85 tysięcy miesięcznie. Pan K. Krystowski kontynuował dzieło E. Nowaka. 
....Jeżeli chodzi o związki Bumarowskie i Zenona Jagniło przewodniczącego NSZZ Pracowników Wojska - to muszę stwierdzić w sposób jednoznaczny, że od początku działań Bumaru w celu wchłonięcia ?transfuzji z dorobku i kapitału WPRP Jagiełło był za realizacją tego niewytłumaczalnego planu wbrew interesom spółek i załóg pracowniczych. W związku z takim działaniem ,, kolaboracją" na ostatniej konferencji Zarządu Okręgu Przedsiębiorstw Wojskowych i Działalności Pozabudżetowej w głosowani tajny został przyjęty wniosek konferencji skierowany do Zarządu Głównego o odwołanie Zenona Jagiełę z funkcji przewodniczącego i pozbawienie członkostwa w NSZZ PW z uwagi na działanie na szkodę związku. Fakt takich działań i pozbawienia możliwości występowania w imieniu Wojskowych Przedsiębiorstw Remontowo Produkcyjnych (WPRP) przekazałem Ministrowi Obrony Narodowej Panu Tomaszowi Siemoniakowi w dniu 02.10.2013 r. wskazując, że jedyną osobą reprezentującą WPRP jest Małgorzata Kucab i przedstawiciele poszczególnych WPRP. W związku z powyższym apeluję do mediów o przestrzeganie zasady reprezentacji. Całość poczynań w zakresie pseudo konsolidacji wcześniejszych zbawców i partyjnych uzdrawiaczy sektora zbrojeniowego dostępna po wpisaniu w google WPRP . Zapraszam i zachęcam do lektury. Stefan Sulikowski
 

Uchwała Konferencji Okręgu o odwołanie Zenona Jagiełło z przeodniczącego NSZZ PW

Prezes Bumar PHO odwołany
Komornik w Byłym Bumarze

PHO (były Bumar) przegrał sprawę o zapłatę wynagrodzenia dla Nobletime Holdings za wsparcie przy zawarciu umowy na dostawę 204 WZT-3 dla Indii. Spółka musi zapłacić ponad 30 mln USD.

W połowie października XXV Wydział Cywilny Sądu Okręgowego w Warszawie nadał klauzulę wykonalności wyroku Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie w sprawie należnego wynagrodzenia PHO (byłego Bumaru) dla spółki Nobletime Holdings reprezentowanej przez Davindera Dogrę (Indyjski kontrakt Bumaru w arbitrażu, 2013-08-30). W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się działania dla odzyskania od polskiej spółki ponad 30 mln USD. Komornik może zająć środki na kontach lub inne aktywa, w tym akcje spółek zależnych, co doprowadziłoby do utraty kontroli nad nimi przez Skarb Państwa.

przyciśnij-czytaj-23.10.2013- Zwiazki Zawodowe bronia Skrzypczaka
Jesteśmy przekonani, że prezentowane w mediach negatywne opinie przeciwko osobie Pana Waldemara Skrzypczaka są nieprawdziwe i głęboko krzywdzące – napisali w liście do Donalda Tuska przedstawiciele związków zawodowych z Wojskowych Przedsiębiorstw Remontowo-Produkcyjnych. Apelują, aby premier nie ulegał medialnej nagonce na wiceministra obrony.

Szeremietiew o przetargach na broń: Głośno było o libacjach z prostytutkami, na których ustalało się kontrakty
Janusz Zemke o Skrzypczaku przyciśnij-czytaj-(Angora, 6 października 2013 r.)-Programy modernizacji polskiej armii
......Przy każdym wielkim przetargu kręcą się lobbyści. Generał Skrzypczak (wiceminister MON) próbuje to ukrócić, wprowadzając zasadę bezpośrednich kontaktów MON z producentami, gdy w przeszłości odbywało się to przeważnie za pośrednictwem kancelarii prawniczych. Wywołało to wściekłość ludzi, którzy żyli z lobbowania.
Minister MON-T.Siemoniak-mam zaufanie dogen.Skrzypczaka
spotkanieNSZZ PW- MON-w sprawie konsolidacji
NSZZ PW -przsiębiorstwa WPRP w sprawie Skrzypcaka
Polskie Lobby Przemysowe w sprawie Skrzypczaka


Gen. Czempiński -Skrzypczak burzy układy
lobbysta Bull-szantaż Skrzypczaka
WZU odparły natarcie Czas zdjać transparenty!
Koniec wojny z Bumarem - To miał być zamach na grudziiądzką kasę, który sie nie udał-mówi poseł Janusz Dzięcioł
przyciśnij-czytaj-19.09.2013-Pracownicy zbrojeniówki zadowoleni z nowego holdingu
To nowe otwarcie dla przemysłu zbrojeniowego, a przede wszystkim dla zakładów w Grudziądzu. Tak o zapowiedzi powstania nowego holdingu - innego niż Polski Holding Zbrojeniowy - mówią pracownicy Wojskowych Zakładów Uzbrojenia, samorządowcy i politycy.
przyciśnij-słuchaj-19.09.2013-Bumar nie przejmie grudziadzkich WZU
Wojskowe Zakłady Uzbrojenia w Grudziądzu nie zostaną przejęte przez grupę Bumar
przyciśnij-czytaj-18.09.2013-Powstaje jedna grupa zbrojeniowa?
Decyzja rządu potwierdza to, o czym w branży mówiło się od dawna – konsolidacją polskiej zbrojeniówki nie zajmie się Polski Holding Obronny (dawniej Grupa BUMAR). – Zmiana nazwy z Bumaru na PHO, nie oznaczała zmiany jakości, a proponowane przez holding rozwiązania nie spełniły oczekiwań, – wyjaśnił powody swojej decyzji premier Donald Tusk. Choć w ostatnich miesiącach PHO przeprowadził niezwykle kosztowną kampanię medialną i reklamową, jednak to nie wystarczyło, aby przekonać rząd do powierzenia holdingowi tak ogromnego i skomplikowanego zadania, jakim jest konsolidacja całej branży. Zajmie się tym zupełnie nowy podmiot, którym, miejmy nadzieję, pokierują ludzie nie skompromitowani decyzjami, które doprowadziły do zapaści polski sektor zbrojeniowy.
przyciśnij-czytaj-18.09.2013-Autor: krakauer- Konsolidacja polskiej  zbrojeniówki -Polska Grupa Zbrojeniowa

Wiele osób z branży pamięta deklarację pana premiera Tuska z października 2012 roku złożoną w Hucie Stalowa Wola, gdzie premier mówił o wnikliwym analizowaniu pomysłu fuzji HSW z ówczesnym Bumarem. Premier mówił, że HSW nie będzie pomostem ratunkowym, dla tych, którzy nie potrafili sobie dać rady – co było adresowane właśnie do zadłużonego i pogrążonego w konfliktach z kontrahentami Bumaru. Dzisiaj mamy realizację koncepcji, która nie pozwoli Bumarowi na prosty rebranding i dalsze udawanie, że umie robić czołgi. To co zaproponował rząd to duże „coś więcej” niż prosta zmiana znaczka. To jak na polskie warunki majstersztyk i dowód na to, że nawet Polacy, nawet rządzący potrafią planować strategicznie i to w sposób w jaki robią to najlepsi. ....Nie ma co ukrywać, ale problemem polskiej zbrojeniówki były i są po prostu ograniczenia intelektualne kilku istotnych decydentów, których decyzji nie sposób oceniać inaczej niż jawnego szkodnictwa gospodarczego na rzecz obcego kapitału, a może i nawet obcego państwa. Bo to co z jedną z firm „w kłopotach, która nie podołała restrukturyzacji” wyczyniał jej nieszczęsny prezes – szkodnik transformacji gospodarczej numer 3 w tym kraju – szczególnie „zasłużony” w niszczeniu polskiego ciężkiego przemysłu – nie nadaje się nawet na akt oskarżenia, tego człowieka po prostu raz skazać na karę śmierci (gdyby była orzekana) to mało.

przyciśnij-czytaj-16.09.2013-Koniec PHO Premier Donald Tusk podczas wizyty w Wojskowych Zakładach Mechanicznych w Siemianowicach Śląskich zapowiedział powołanie Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Oznacza to koniec konsolidacji branży opartej o były Bumar.

Jak dowiedział się RAPORT-wto, jako pierwsze Polską Grupę Zbrojeniową utworzą wojskowe przedsiębiorstwa remontowo-produkcyjne i HSW oraz jej spółki zależne. W dalszej kolejności do Grupy przekazywane będą akcje wybranych spółek PHO. Procedura tego transferu wymaga jeszcze doprecyzowania. Nie wiadomo, co stanie się z samym PHO, na którym ciążą poważne zobowiązania wobec MON i podmiotów zagranicznych. Same tylko kary wynikające z niewłaściwego realizowania kontraktów w Iraku, Indiach czy Malezji mogą sięgnąć miliarda złotych....Nie wiadomo też, czy i kiedy nastąpią zmiany personalne w zarządzie PHO. Nieoficjalnie mówi się o możliwości odwołania większości jego członków, w tym prezesa Krzysztofa Krystowskiego i wiceprezesa Marcina Idzika. Kadencja zarządu, która jest kontynuacją kadencji zarządu, którym kierował Edward E. Nowak, upływa w pierwszej połowie przyszłego roku.

XXI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO -04.09.2013 r.
przyciśnij-oglądaj-Stefan Sulikowski-  Przedstawienie działań organizacji społecznych wojskowych Zakładów Uzbrojenia S.A w Grudziądzu związanych z nie prawidłowościami związanymi z przeprowadzeniem przetargu na remont armato-haubic wz. 77 na samochodzie TATRA-815 DANA.
przyciśnij-oglądaj-2013 09 03 Zdzisław Gawlik na MSPO 013
przyciśnij-oglądaj-21.targi wojskowe w Kielcach-MSPO 2013
WZU Grudziądz MSPO 2013
XXI MSPO-WZU S.A w Grudziądzu i Bumar Amunicja umowa o współpracy przyciśnij-czytaj-04.09.2013-Bumar Amunicja S.A. nawiązał współpracę z WZU w Grudziądzu
Podczas pierwszego dnia trwania XXI edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach doszło do podpisania umowy o współpracy między Bumar Amunicja S.A. a Wojskowymi Zakładami Uzbrojenia w Grudziądzu. Głównym celem umowy jest ustanowienie długoterminowych relacji biznesowych między jej stronami w zakresie projektów nowych opracowań oraz modernizacji rakietowej techniki obronnej.

Ze strony skarżyskiej Spółki dokument parafował Waldemar Skowron, Prezes Zarządu. Zakład w Grudziądzu reprezentował jego Prezes - Zdzisław Juchacz.
Rangę wydarzenia podniosła obecność Ministra Tomasza Siemoniaka oraz Wiceministra Waldemara Skrzypczaka. – Zawarcie porozumienia dowodzi tego, ze współpraca miedzy podmiotami polskiego przemysłu obronnego staje się coraz szersza, a jednocześnie głębsza – powiedział Prezes Waldemar Skowron. – Jak widać kooperacja przebiega w sposób naturalny i dobrze, kiedy nie wymaga „wsparcia Warszawy” – dodał Minister Siemoniak.

02-09-2013 r. XXI MSPO Kielce 
Prezydent Bronislw Komorowski przy sprzęcie prezentowanym przez Wojskowych Zakładów Uzbrojenia S.A w Grudziądzu


przyciśnij-czytaj-02.09.2013-Prezydent Komorowski filozoficznie o kryzysie: "Każdy kryzys jest źródłem wątpliwości, czasem zwątpienia, ale także wielkim wyzwaniem"

.....Natomiast szef MON Tomasz Siemoniak zadeklarował, że resort widzi w polskim przemyśle bardzo istotny obszar, który tworzy miejsca pracy i innowacje oraz zapewnia dopływ podatków do budżetu państwa. Siemoniak po raz kolejny zadeklarował, że MON będzie starał się tak działać, aby pieniądze wydawane na obronność „tworzyły jak najwięcej wartości” w Polsce.Minister nawiązał też do priorytetowego programu modernizacji sił zbrojnych - obrony powietrznej.  Podziękował prezydentowi za to, że skierował do Sejmu projekt - już uchwalonej - ustawy, który stabilizuje finansowanie tego programu. Przypomniał, że trwa obecnie dialog techniczny z rządami i firmami, które chcą uczestniczyć w tym programie.

przyciśnij-czytaj-30.08.2013-Indyjski kontrakt Bumaru w arbitrażu
Jeden z konsultantów kontraktu Bumaru na sprzedaż Indiom 204 wozów zabezpieczenia technicznego WZT-3 próbuje odzyskać należne pieniądze. Ponad 30 mln USD.
Davinder (David) Dogra – biznesman z Londynu, związany z ówczesnym szefem indyjskiego partnera Bumaru – BEML (Bharat Earth Movers Limited), V.R.S. Natarajanem, zawarł kontrakt konsultingowy z polskim koncernem 25 lutego 2009. Jego Nobletime Holdings Ltd., zarejestrowana w Hong Kongu, miała m.in. badać popyt rynkowy i możliwości sprzedaży WZT-3 i WZT-3H oraz pomagać w negocjacjach kontraktowych. Umowie towarzyszył aneks określający wartość wynagrodzenia za usługi spółki – łącznie 18% wartości netto planowanego kontraktu (bez podatku, opłat celnych i kosztów transportu oraz ubezpieczenia). 5 stycznia 2010 podpisano zmodyfikowaną umowę, z której wynikało, że Dogra ma prawo do wynagrodzenia po podpisaniu przez Bumar kontraktu z BEML (par. 3 p. 2 umowy)......Bumar może zapłacić też kary umowne wobec BEML, wynikające z nierealizowania kontraktu na WZT-3. Przewiduje on zapłatę 5% jego wartości. Kolejne 3% wynikają z niedostarczenia dokumentacji technicznej wozów (formalnie Bumar dostarczył dotąd jedynie dokumentację remontową). Łączne roszczenia – dwóch konsultantów i BEML – wobec byłego Bumaru mogą przekroczyć 40% wartości nierealizowanego kontraktu – ponad 80 mln USD.Komisja Skarbu Państwa
przyciśnij-czytaj-23.07-2013-Kontrowersje wokół konsolidacji przemysłu obronnego
Irytacja wokół konsolidacji przemysłu obronnego zaczyna narastać. Konsolidacja - tak, ale nie wiadomo jak. Dlaczego poprzedni plan nie został realizowany do końca? Kiedy poznany szczegóły nowego planu? - to tylko niektóre z pytań zadawanych przedstawicielom resortu obrony i skarbu podczas posiedzenia sejmowej Komisji Skarbu Państwa.
- Skłaniamy się do konsolidacji przemysłu obronnego w oparciu o Polski Holding obronny przy zachowaniu indywidualnych wartości poszczególnych przedsiębiorstw polskiego przemysłu obronnego - wyjaśnił wiceminister Skarbu Państwa Rafał Baniak, ale zastrzegł, że ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie rząd.......

....Małgorzata Kucab, za-ca przewodniczącego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Wojska, reprezentująca podczas posiedzenia komisji Wojskowe Zakłady Remontowo-Produkcyjne, a dokładnie organizacje zakładowe, działające w tych firmach, potwierdziła "rzeczywiście to my sprzeciwialiśmy się różnym propozycjom funkcjonowania naszych zakładów". - Nic lepiej nie służy jak spokojnie wypracowana koncepcja. Nie zgadzamy się z opiniami, że z powodu braku realizacji poprzedniej strategii w zakładzie nastąpił chaos w zarządzaniu. Nasze zakłady są dobrze nadzorowane - dodał. Mirosław Kamiński, NSZZ Solidarności pracowników MON uważa, że poprzednia strategia nie miała wypracowanego konsensusu. - Ze strony związków zawodowych MON był sprzeciw co do tych działań. WPR-P ma dobre wyniki finansowe i pracownicy nie są w stanie zrozumieć, co miałoby się poprawić. Konsolidacja kapitałowa nie ma charakteru rynkowego i mielibyśmy do czynienia z działaniem nakazowym. Trzeba pomyśleć o konsolidacji zadaniowej nie czekając na żadne kontrowersyjne działania - podkreślił Kamiński....Antoni Rusinek, dyrektor operacyjny, członek zarządu Huty Stalowa Wola podkreślił, że HSW nie jest przeciwna konsolidacji, ale nie może się zgodzić na arbitralną decyzję administracyjną, czy pod naciskiem związków zawodowych lub innych interesów. - Jesteśmy za i wierzymy, że te trzy resorty opracują strategię do końca sierpnia. Poddamy się konsolidacji rozsądnej i odpowiedzialnej - powiedział dyrektor Rusinek.

Ktoś lobbuje  za Bumarrem? Nowości 08.07.2013 r.
Organizacje społeczne WZU S.A w Grudziądzu przyciśnij-czytaj-04.07-2013-  pismo organizacj społecznych WZU S.A. do Marszałka Województwa Przewodniczącego Zarządu Województwa Piotra Całbeckiego
Organizacje społeczne Wojskowych Zakładów Uzbrojenia S.A w Grudziądzu (WZU S.A) zwracają się do Pana Marszałka z uprzejma prośbą o bezzwłoczne spotkanie w sprawie wyjaśnienia zaistniałej sytuacji firmowania Pana nazwiskiem i urzędem informacji medialnych mających negatywny wpływ na funkcjonowanie WZU S.A w Grudziądzu. Bardzo prosimy o przedstawienie okoliczności, inicjatorów, doboru składu osobowego zorganizowanego spotkania z którego komunikat umieszczony jest pod adresem:
http://www.kujawsko-pomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=24564&Itemid=1
 
przyciśnij-słuchaj-02.07-2013- Marszałek województwa gościł przedstawicieli Polskiego Holdingu Obronnego
Przedstawiciele Polskiego Holdingu Obronnego spotkali się z marszałkiem Piotrem Całbeckim, parlamentarzystami i samorządowcami z regionu.

Jeżeli Wojskowe Zakłady Uzbrojenia w Grudziądzu będą jednak chciały wejść z nami w skład konsorcjum i wspólnie zabiegać o kontrakty, to wciąż jest taka możliwość - przekonywał w Toruniu na spotkaniu z marszałkiem województwa Krzysztof Krystkowski, prezes Polskiego Holdingu Obronnego. WZU zdecydowały, że same będą walczyć o kontrakty z Ministerstwem Obrony Narodowej, które w ciągu najbliższych 10-ciu lat planuje wydać 140 mld zł na modernizację wojska. Zdaniem Krzysztofa Krystkowskiego grudziądzkie zakłady, występując same, mają mniejsze szanse na zdobycie kontraktu.

przyciśnij-oglądaj-02.07-2013- PHO namawia do współpracy, ale nie kazda firma chce mariażu 
Kujawsko-Pomorskie obronnością stoi - przekonywali we wtorek w Toruniu przedstawiciele Polskiego Holdingu Obronnego, czyli dawnego Bumaru. Holding zrzesza blisko 20 firm, także z regionu. O zaletach takiego rozwiązania podczas spotkania z marszałkiem województwa, parlamentarzystami i samorządowcami przekonywał prezes holdingu. Nie wszystkie zakłady chcą jednak wiązać z nim swoją przyszłość.

To jeden z największych przetargów na obronę przeciwrakietową i przeciwlotniczą w polskiej armii. Jego wartość to 20 miliardów złotych. Miało do niego stanąć konsorcjum 11 firm, w tym Wojskowe Zakłady Uzbrojenia w Grudziądzu. Jak informuje prezes Polskiego Holdingu Obronnego Grudziądz w ostatniej chwili się jednak wycofał. - Podpisaliśmy nową umowę jako konsorcjum i specjalnie w niej zapisaliśmy za zgodą wszystkich konsorcjantów, ze jeśli Grudziądz będzie chciał wrócić do konsorcjum, będzie miał taką możliwość – informuje Krzysztof Krystowski, prezes PHO. Ale raczej z niej nie skorzysta. Decyzję dyrekcji WZU popiera prezydent Grudziądza. Firma do przetargu chce stanąć sama. - Ja w to wierzę, że firma, która uznała, że samodzielnie będzie im lepiej, że mogą pozyskać więcej kontraktów - bo o tym tu mówimy, o pracy dla kilkuset pracowników - że jest decyzją słuszną i najbliższy czas to pokaże – przyznaje Robert Malinowski, prezydent Grudziądza.

przyciśnij-czytaj-01.07-2013- Wielu chętnych do budowy ,,Wisły"
Czternaście firm chce dostarczyć polskiej armii zestawy rakietowe obrony powietrznej średniego zasięgu o kryptonimie Wisła. Wśród koncernów zainteresowanych przetargiem są branżowi giganci. Wyjątek zrobili Izraelczycy – ich firmy w rozmowach z MON będzie reprezentować agencja rządowa........
......Oprócz podmiotów zagranicznych, chęć udziału w rozmowach wyraziły również firmy polskie. Do dialogu zgłosił się nie tylko Polski Holding Obronny (do niedawna Grupa Bumar), ale również Wojskowe Zakłady Uzbrojenia z Grudziądza oraz Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych.
Prokurator Wałcz przkazanie zawiadomienia WZU Grudziądz na przetarg DANA do Prokurator Garnizonowy Szczecin

Zawiadomienie Prokurator Grudziądz do Wałcz w sprawie  nieprawidłowości przetargu DANA
Grudziądz Serwis Informacyjny przyciśnij-oglądaj-13.06-2013-GSI-Doniesienie do prokuratury pracowników WZU S.A w Grudziądzu w sprawie przegranego przetargu na remont armato-haubic DANA
WZU-doniesienie prokurator DANA
przyciśnij-czytaj-12.06-2013-WZU w Grudziądzu nie składa broni. Mają Janusza Dzięcioła w odwodzie
Pracownicy Wojskowych Zakładów Uzbrojenia w Grudziądzu alarmują: - Zlecenie remontu armatohaubic Czechom to cios w naszą gospodarkę i bezpieczeństwo kraju! I nie zamierzają się poddać w walce o pracę i zlecenia dla swojego przedsiębiorstwa. .....
W sprawie wypowiadają się także Czesi: - Przedstawiliśmy kalkulację, która dowodzi, że jesteśmy w stanie wyremontować haubice. Mamy doświadczenie w modernizacjach czołgów i sprzętu artyleryjskiego. Haubic jeszcze nie remontowaliśmy, ale ponieważ były one produkowane w dawnej Czechosłowacji, nie będziemy mieć z tym zadaniem żadnego problemu - zapewnia Josef Rous - prezes firmy STV Polska, która w konsorcjum z czeską STV Group wygrały przetarg.
przyciśnij-słuchaj-12.06-2013-Związkowcy z Wojskowych Zakładów Uzbrojenia w Grudziądzu nie zgadzają się z wynikami przetargu na remont armatohaubic i złożyli do prokuratury doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa podczas trwania procedury konkursowej.
Gazeta pomorska Prrzetarg DANA
Zawiadomienie Prokurator przetarg Dana
Janusz Dzięcioł Interpelacja w sprawie przetarg DANA

przyciśnij-czytaj 04.06.2013- Konsolidacja zbrojeniówki-tak, ale jak? Kryzys gospodarczy może zagrozić modernizacji armii
Ostatnie tygodnie przyniosły wiele wydarzeń na polu konsolidacji polskiej zbrojeniówki. W piątek premier Donald Tusk zapowiedział, że zwróci się do MON oraz do Ministerstwa Gospodarki i Skarbu o pilną informację dotyczącą stanu prac nad reformą sektora obronnego. Premier zakomunikował, że rząd będzie gotowy z jasnym komunikatem. Czas pokaże ile będzie wart ten komunikat, i czy rzeczywiście zostanie podjęta stanowcza decyzja....  

.....Równie interesujące jest to, że zmiana nazwy nieujawniona jeszcze w KRS, pociąga za sobą konieczność wymiany koncesji, certyfikatów itp. A jest to proces długotrwały i kosztowny. Może być jednak też tak, że PHO to nazwa handlowa, a w rejestrach będzie dalej figurować Bumar. Jeżeli to tak było, to bardzo sprytne zagranie, szczególnie na arenie międzynarodowej, gdzie marka Bumar nie daje oszołamiającego wydźwięku. ....Obecny zarząd PHO musiał posprzątać po poprzednich rządach. Lepiej było pokazać wielką skumulowaną stratę za rok 2011 oraz wybrać inną strategię. Może rzeczywiście należałoby skoncentrować się na własnej armii oraz rozwijaniu kilku supernowoczesnych produktów i opuścić jakieś dalekie rynki, zaś cały handel zagraniczny zostawić np. Cenzinowi i/lub Cenrexowi, który – niech kadry dobiera według własnego uznania. Trzeba tylko uważać na sytuacje grożące wpisaniem PHO (Bumaru) na czarną listę. W kilku dalekich krajach doskonale zdają sobie sprawę z przekształceń oraz z tego, że w przypadku, gdy zdecydują się wpisać PHO (Bumar), to obejmie to jego wszystkie spółki zależne. A to z kolei jest jakimś argumentem przeciwko konsolidacji całej zbrojeniówki pod szyldem PHO.

Wojewoda Ewa Mes nie dla wniesienia WZL Bydgoszcz i WZU Grudziądz do Bumaru
przyciśnij-czytaj 29.05.2013- Tusk: we wtorek informacja o przyszłosci przemysłu zbrojeniowego
Niewiesz ile będziesz pracować -Nie wiesz ile zarobisz przyciśnij-czytaj- NSZZ "Solidarność" protestuje przeciwko nowelizacji Kodeksu pracy i wprowadzeniu rocznego okresu rozliczeniowego.
przyciśnij-czytaj-29.05.2013-Stanowisko organizacji społecznych WZU S.A   w Grudziądzu w sprwie referendum sondażowego przeciw zmianie w prawie pracy
przyciśnij-czytaj-06.06.2013-Pismo do Zarządu WZU S.A. w Grudziądzu oraz wyniki  referendum sondażowego
Zamiast BUMAR PHO przyciśnij-czytaj -Koniec  BUMARU    
Pogrążający się w coraz większym kryzysie Bumar rezygnuje z nazwy.
Grupa urzędników, działaczy związkowych i lobbystów wspierających obecny zarząd spółki forsuje jej zmianę na Polski Holding Obronny

Wśród niewielu oficjalnych gości, którzy pojawili się, by na stojąco uczestniczyć w imprezie (organizatorzy nie zapewnili miejsc siedzących ze względu na spodziewaną nikłą frekwencję – na setki wysłanych zaproszeń przybyło zaledwie kilkadziesiąt osób, a większość stanowili pracownicy spółek Grupy) byli dwaj wiceministrowie odpowiedzialni za branże obronną, Dariusz Bogdan z Ministerstwa Gospodarki i Rafał Baniak z Ministerstwa Skarbu Państwa (protektor obecnego zarządu, który patronował też doprowadzeniu do ruiny PLL LOT) oraz związkowcy – Stanisław Głowacki z Solidarności (jego córka, syn i synowa pracują w spółkach Grupy) i Stanisław Janas z OPZZ, a także Longin Komołowski – prezes Wspólnoty Polskiej, były działacz związkowy, od lat związany z Głowackim doradca i członek różnych struktur holdingu. Zabrakło m.in. przedstawicieli MON i przedsiębiorstw przemysłu obronnego spoza Grupy Bumar.
Koniec Bumaru? Raport  WTO 5/2013
Walne Zgromadzenie -nagroda z zysku za 2012 r.
przyciśnij-czytaj -24.05.2013 -ludwik Dorn - BUMAR BRZYDKO SIĘ CHWYTA

W początkach bieżącego roku wiceprezes Zarządu Bumar sp. z o. o., p. Marcin Idzik rozesłał do resortów obrony narodowej kilku krajów, w których Bumar zabiega o kontrakty eksportowe uzbrojenia pismo następującej treści (poniżej polskie tłumaczenie, dwa szczególnie istotne fragmenty zostały przeze mnie podkreślone):

przyciśnij-czytaj-2013-05-08-Bumar nie odda zbrojeniówki Hucie
Konsolidacja zbrojeniówki jest przesądzona. Jednak Krzysztof Krystowski, prezes Bumaru, przekonuje, że nie jest pewne, kto będzie konsolidował. – Nie upieramy się przy tym, by być liderem – powiedział.
przyciśnij-czytaj-2013-05-07-Konsolidacja Bumar i HSW -sejmowa komisja będzie przeciw?
...Dziennikarze pytali Stanisława Wziątka o perspektywę włączenia Huty Stalowa Wola w struktury koncernu Bumar.- Być może dojdzie do konsolidacji, która da szansę konkurowania na rynkach światowych jednemu polskiemu koncernowi – mówi poseł. - Ale to moim zdaniem daleka perspektywa. Teraz niech realizują swoją filozofię ci, którzy są dobrze przygotowani. Huta Stalowa Wola jest dobrze przygotowana. Niech robi wszystko, by tę szanse wykorzystać. Nie przeszkadzajmy jej..... Jego zdaniem opinia sejmowej komisji obrony będzie mieć znaczenie dla rządu. Komisja bowiem przyjmie dezyderat, w którym „wyraźnie wskaże, co jest szansą, co może być barierą i wskaże priorytety”. Na pewno tam nie będzie rekomendacji, by tworzyć jeden koncern zbrojeniowy.

Prezydent R.Malinowski
Nic o nas bez nas
Prezydent Robert Malinowski apeluje do organizacji społecznych i mieszkańców miasta o wsparcie akcji protestacyjnej organizowanej przez Związki Zawodowe w Wojskowych Zakładach Uzbrojenia S.A. w Grudziądzu. Samorząd przekaże organizatorom akcji 500 narodowych flag, które będą rozdawane w ramach protestu.   …Chętni, którzy chcą zamanifestować poparcie dla grudziądzkiej „zbrojeniówki” proszeni są o wywieszenie biało-czerwonych flag na budynkach….
Informujemy, że w dniu 8 lutego 2013 r. od godz 9.00 zostaną uruchomione punkty składania podpisów pod petycjami dla ochrony miejsc pracy w regionie. Prosimy Państwa o podpisanie obu petycji (kolor żółty ,,Nie dla wniesienia WPRP do Bumar Sp. z o. o. lecz odrębne konsorcjum” oraz kolor zielony ,,Sprzeciw do wniesienia udziałów Spółek WPRP do Bumar sp. z o.o. lecz obywatelska prywatyzacja WPRP”. W poniższych punktach zbierania podpisów będą także wydawane flagi w celu wywieszenia dla zamanifestowania poparcia protestu.  
1. WZU S.A w Grudziądzu ul. Parkowa 42 - pomieszczenie portierni
2. Biuro Poselskie Posła Janusza Dzięcioła ul. Włodka 7 pok. 310 w godz. 8.00-15.00
3. Urząd Miejski w Grudziądzu ul. Ratuszowa 1, 
Biuro Obslugi Interesantów pok. 102
4. Centrum Handlowe Alfa ul. Chełmińska 4,  Biuro Urzędu Miasta Grudziądz lokal H1/10
5. Podregion Grudziądz NSZZ SOLIDARNOŚĆ  ul. Sienkiewicza 26 
6. Klub Skala ul.Rybacka 14, 86-300 Grudziądz. 
Ponadto prosimy Państwa o  zbieranie podpisów - Przyiśnij poniżej i pobierz Petycję w celu wydruku:
,,Nie dla wniesienia WPRP do Bumar Sp. z o. o. lecz odrębne konsorcjum
Papierowo  na 08.03.2013
 - 5100 - podpisów
+ dodaj - przyciśnij zobacz- internetowo
,Sprzeciw do wniesienia udziałów Spółek WPRP do Bumar sp. z o.o. lecz obywatelska prywatyzacja WPRP
Papierowo w Grudziądzu na 08.03.2013
1200 - podpisów
+
dodaj - przyciśnij zobacz internetowo 
Zebrane podpisy pod wydrukowanymi samodzielnie Petycjami można przekazywać w przedstawionych powyżej punktach zbierania podpisów  oraz w nastepująccych miejscach:
1. Małgorzata Kucab NIEZALEŻNY SAMORZĄDNY ZWIĄZEK ZAWODOWY PRACOWNIKÓW WOJSKA  ZARZĄD OKRĘG
    PRZEDSIĘBIORSTW WOJSKOWYCH I DZIAŁALNOŚCI POZABUDŻETOWEJ ul. Koszykowa 79 A 00-909 WARSZAWA.
2. 
NSZZ PW Wojskowych Zakładów Elektronicznych S.A. w Zielonce, ul. 1 Maja 1, 05-220 Zielonka. 3. NSZZ PW Wojskowych Zakładów Inżynieryjnych S.A. w Dęblinie, ul. 15 Pułku Piechoty Wilków 3, 08-530 Dęblin . 4. NSZZ PW Wojskowych Zakładów Mechanicznych S.A. w Siemianowicach Śląskich, ul. Powstańcow 5/7,41-100 Siem Śląskie.
5.
NSZZ PW Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych S.A. w Poznaniu, ul. Dąbrowskiego 262/280, 60-406 Poznań.
6.
NSZZ PW Wojskowych Zakładów Łączności Nr 1 S.A w Zegrzu, 05-130 Zegrze.
7.
NSZZ PW Wojskowych Zakładów Łączności Nr 2 S.A. w Czernicy, ul. Fabryczna 12, 55-003 Czernica.
8.
NSZZ PW Wojskowego Centralnego Biura Konstrukcyjno-Technologicznego S.A. w Warszawie, ul. Gen. Sylwestra Kaliskiego     2, 00-908 Warszawa.
9.
NSZZ PW Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 1 S.A. w Łodzi, ul. Dubois 119 93-465 Łódź.
10.
NSZZ PW Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2 S.A. w Bydgoszczy, ul. Szubińska 107  85-915 Bydgoszcz.
11.
NSZZ PW Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 4 S.A. w Warszawie, ul. Księcia Bolesława 1/3 01-452 Warszawa.
12.
NSZZ PW Stocznia Marynarki Wojennej Spółka Akcyjna w upadłości likwidacyjnejul. Śmidowicza 48, 81-127 Gdynia.
Poseł Janusz Dzięcioł
http://www.januszdzieciol.pl/artykul.html?artID=1751
Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Janusz Dzięcioł Klub Parlamentarny Platforma Obywatelsk  Informuję, że od początku wystąpienia zagrożenia miejsc pracy w Wojskowych Zakładach Uzbrojenia S.A.
w Grudziądzu oraz w pozostałych 11 Wojskowych Przedsiębiorstwach Remontowo-Produkcyjnych (WPRP), czynnie wspieram czynniki społeczne w ich działaniach na rzecz nie wnoszenia ich do Bumar Sp. z o.o.
W związku z ciągle realnym zagrożeniem utarty miejsc pracy w WPRP apeluję do Państwa
o włączenie się do akcji protestacyjnej i podpisywanie Petycji umieszczonych na stronie internetowej
www.wprp.grudziadz.com.  
Ponadto informuję, że w Biurze Poselskim przy ul. Włodka 7 pok. 310, w godzinach 8.00‑15.00 można podpisać Petycje i odebrać flagi.            
przyciśnij-czytaj-- Apel - Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Janusz Dzięcioł -
Niech każdy  z nas wesprze WZU  swoim podpisem

Poseł T.Szymański przekazanie informacji o BUMAR Senator M.Wojtczak przekazanieinformacji o BUMAR
przyciśnij-oglądaj- 26 marca 2013  WZU S.A.  NSZZ PW  Solidarność Grudziądz na Pikieta- UW-Bydgoszcz  przyciśnij-czytaj-26 marca 2013 -Pikieta Bydgoszcz -dokumenty przekazane Wojewodzie
zaproszenie na pikiete 6.03.2013
pismo rezydent Grudziądza Pan  Robet Malinowski za projrktem MON
przyciśnij-czytaj-Raport WTO-03/2013- KONIEC BUMARU ?

.......Obecny prezes Bumaru, Krzysztof Krystowski przez 8 lat był związany z grupą spółek ochroniarskich Impel, by w 2003 zostać wiceministrem gospodarki, odpowiedzialnym m.in. za innowacyjność, nadzór nad przemysłem lotniczo-zbrojeniowym i offsetem. Na nim spoczywa więc odpowiedzialność za patologie z nimi związane. Przede wszystkim za fiasko pozyskania przez polską gospodarkę kluczowych korzyści technologicznych związanych z zakupem samolotów wielozadaniowych F-16 (patrz RAPORT-wto 09/2004). Co ciekawe, sam Krystowski korzystał z tego offsetu, m.in. jako przewodniczący rady fundacji Centrum Innowacji FIRE, która w latach 2004-2007 realizowała wyceniony na 373 mln USD projekt Akcelerator Technologii, zakończony dla strony polskiej spektakularną katastrofą. Obecnie w radzie FIRE pozostaje Andrzej Szortyka, jednocześnie prezes Bumaru Łabędy, uplasowany na tym stanowisku przez Krystowskiego.

,,,,,Promotorami Krzysztofa Krystowskiego i zwolennikami wchłonięcia przez holding wszystkich spółek sektora lotniczo-zbrojeniowego są nie tylko urzędnicy z MSP i MG, .ale także działacze związkowi, od lat wpływający na losy Bumaru bez ponoszenia jakiejkolwiek odpowiedzialności, Stanisław Głowacki z NSZZ Solidarność i Stanisław Janas z OPZZ.
.....
Dla odmiany – pełniącą obowiązki szefa pionu promocji została właśnie... sekretarka Marcina Idzika. Z kolei dyrektorem biura handlu został Zbigniew Wawrzeń, bez jakiegokolwiek doświadczenia w tej branży. Wcześniej większość fachowców Idzik zwolnił, a reszta sama zrezygnowała ze współpracy z wyjątkowo niekompetentnym wiceprezesem Bumaru. Specjaliści odchodzili nie przekazując prowadzonych spraw, bo spółka nie była zainteresowana kontynuacją większości tematów. W 2012 odeszło 19, a w 2013 już 89 doświadczonych pracowników Bumaru.
Niezgodny z prawem zamiar wniesienia jednoosobowych spółek Skarbu Państwa WPRP do spółki  Bumar sp. z o.o. - bo udziały w niej mają inne niż Skarb Państwa osoby prawne i fizyczne.
MSP R,Baniak do K.Kucab o zgodnym zprawem wniesieniu WPRP do Bumar NSZZ PW Kucab do MSP Baniak o niegodnym z prawem zamiarem wniesienia WPRP do Bumar
przyciśnij-czytaj-20.03.2013-Senat o  konsolidacji  zbrojeniwki
Zespół powołany do opracowania koncepcji konsolidacji przemysłu obronnego przedstawi w przyszłym tygodniu swoje wnioski rządowi. Gen. Waldemar Skrzypczak, wiceminister obrony narodowej, poinformował o tym portal polska-zbrojna.pl po posiedzeniu senackiej Komisji Obrony Narodowej......  Zespół nie podjął jeszcze decyzji, który wariant zostanie wybrany. 
Za pierwszym opowiada się Ministerstwo Skarbu, drugi rekomenduje resort gospodarki i obrony.
przyciśnij-oglądaj-19.03.2013-Senacka Komisja Obrony  Narodowej -  Konsolidacja polskiego  przemysłu  obronnego WPRP, HUTA, BUMAR, OBR Centrum Techniki Morskiej S.A w Gdyni.

przyciśnij-oglądaj-19.03.2013-Dorobek i dlaczego WZU w Grudziądzu nie chce do Bumaru 
Konferencja prasowa grudziądzkich radnych i posła Krzysztofa Ardanowskiego
Grudziądz zbieranie podpisy
przyciśnij-czytaj-14.03.2013-Poseł Dzięcioł ostro o kolegach z PO: Wbili nóż w plecy pracowników WZU! W biurze poselskim Janusza Dzięcioła odbyła się w środę kolejna konferencja prasowa w sprawie Wojskowych Zakładów Uzbrojenia. Poza posłem wzięli w niej udział związkowcy oraz radni: Sławomir Szymański, Krzysztof Kosiński i Grzegorz Miedzianowski
przyciśnij-oglądaj-13.03.2013-Samorząd -WZU Grudziądz Nie Krystowskiemu, Szymańskiemu ,Wojtczakowi
Przyzwoici ludzie - Samorząd i pracownicy WZU Grudziądz Nie dla działań i niczym nie popartych obietnic Krystowskiego , Szymańskiego i Wojtczaka.
przyciśnij-oglądaj-12.03.2013-Zbliżenia - Nie WZU Grudziądz do Bumaru -Krystowski Sulikowski
przyciśnij-oglądaj-12.03.2013-Przyszłość Wojskowych  Przedsiębiorstw  Remontowo-Produkcyjnych
przyciśnij-oglądaj-12.03.2013-Telewizja Kabkowa Grudziądz o WZU i Bymar
Wizyta Pan Krzysztofa Krystowskiego Prezesa Bumar w Grudziądzu. Na nie do końca jasne czyje Zaproszenie? Składane w niewiadomo czyim imieniu obietnice wyjątkowej prosperity po włączeniu do Bumaru -chociaż ani Rząd ani Premier nie przekazali takiego Stanowiska i arcy dziwne -oceńcie Państwo Sami działania Posła i Senatora.
przyciśnij-oglądaj-11.03.2013-Bezpieczeństwo miedzynarodowe a demokracja -konferencja
przyciśnij-czytaj-11.03.2013-Wizyta w Wojskowych Zakładach Uzbrojenia
Serwis Informacyjny przyciśnij-oglądaj-08.03.2013- Manifestacja Pracowników WZU
W trakcie demonstracji swoje poparcie dla pracowników wyraził prezydent Grudziądza Robert Malinowski, a także inni przedstawiciele władz miasta, w tym Krzysztof Kosiński , który zadeklarował, że cała Rada Miasta stoi po stronie postulatów pracowniczych i będzie wspierała na wszystkie możliwe sposoby komitet pracowniczy.
przyciśnij-oglądaj-08.03.2013- Manifestacja 08.03.03.2013 -
przyciśnij-oglądaj-08.03.2013- Manifestacja  pracowników WZU.S.A. w Grudziądzu
przyciśnij-oglądaj-08.03.2013- Rząd zdecyduje  o przyszłości  WZL i WZU
przyciśnij-słuchaj-08.03.2013 -Pikieta w obronie WZU w Grudziądzu
przyciśnij-oglądaj-08.03.2013 - MANIFESTACJA PRACOWNIKÓW WZU S.A.
przyciśnij-czytaj-08.03.2013-Protest przed WZU w Grudziadzu
przyciśnij-czytaj-08.03.2013-Protest przed Wojskowymi Zakładami Uzbrojenia w Grudziądzu
przyciśnij-czytaj-08.03.2013- Nie chcą połączenia z Bumarem
przyciśnij-czytaj-08.03.2013-Protest przed Wojskowymi Zakładami Uzbrojenia w Grudziądzu
przyciśnij-czytaj-08.03.2013-Protest przed Wojskowymi Zakładami Uzbrojenia w Grudziądzu
przyciśnij-czytaj-08.03.2013-Pracownicy WZU protestowali w Grudziądzu. Boją się utraty pracy. 
przyciśnij-czytaj-08.03.2013-PRACOWNICY WZU NIE DAJĄ ZA WYGRANĄ. W POŁUDNIE ROZPOCZELI PIKIETĘ
przyciśnij-oglądaj-07.03.2013- Zaproszenie na manifestację 08.03.2013
przed WZU S.A. w Grudziądzu
MM _Grudziądz przyciśnij-czytaj-07-03-2013- W piątek manifestacja przed WZU Grudziądz
PIK przyciśnij-słuchaj-07-03-2013- o zamiarach wniesienia Spółek WPRP do Bumar
Poseł
Janusz Dzięcioł
Przewodnicząca Zarządu Okręgu  NSZZ PW  
mgr. Małgorzata Kucab
Przewodniczący  NSZZ PW WZU.S.A w Grudziadzu Wojciech Ostrowsi  Przewodniczący  Komisji Zakładowej NSZZ SOLIDARNOŚĆ WZU.S.A
w Grudziadzu Henryk Mira 
OPZZ
przyciśnij-czytaj-26-02-2013-Poparcie działań WZU S.A w Grudziadzu Rady Powiatowowej OPZZ w Grudziądzu 
Informacja o Manifestacji 08.03.2013 w Grudziądzu przeciw wniesieniu WPRP do Bumar
przyciśnij-czytaj-05-03-2013-Pismo do Prezesa Rady Ministrów O ZAWIESZENIU PIKIETY
Pismo do Marszałek Kopacz
przyciśnij-czytaj-02-03-2013- Poseł Dzięcioł o zachowaniu kolegi partyjnego- To zwykły idiotyzm
przyciśnij-słuchaj-02.03.2013- W.Ostrowski Przewodzniczacy NSZZ PW WZU S.A w Grudziadzu informacja o sytuacji WPRP i apel o  uczestnictwo w Pikiecie w Warszawie 08.03.2013 r.
o godzinie 12 pod Kancelarię Premiera-
przeciw wniesieniu  WPRP do Bumar. 
Polska Zojna przyciśnij-czytaj-01-03-2013-Pikieta w obronie zbrijeniówki
Około tysiąca związkowców z Wojskowych Przedsiębiorstw Remontowo- Produkcyjnych będzie 8 marca protestować przed Kancelarią Premiera. Sprzeciwiają się łączeniu WPRP z Bumarem i oskarżają rząd, że nie konsultuje z nimi planów konsolidacji zbrojeniówki.
...Chociaż rząd deklarował, że nie podejmie żadnych decyzji bez konsultacji z nami, to po cichu realizuje plan połączenia wszystkich państwowych firm obronnych w jeden koncern, nad którym minister obrony narodowej nie będzie miał żadnej kontroli – twierdzi Małgorzata Kucab, Przewodnicząca Zarządu Okręgu Przedsiębiorstw Wojskowych i Działalności Pozabudżetowej NSZZ PW.
Grudziadzki serwis informacyjny przyciśnij-oglądaj-01-03-2013-Pan Poseł Janusz Dzięcioł i pracownicy Wojskowych Zakładów Uzbrojenia w Grudziądzu o umawianiu się Pana Posła Tomasza Szymańskiego z Prezesem Krystowskim z Bumar
.Poseł Janusz Dzięcioł z pracownikami WZU Grudziądz oraz Samorządem Miasta, który wcześniej podjął Uchwałę wzywającą Rząd RP do zaniechania wnoszenia WZU do Bumar --Nikt nie upoważnił Pana Posła Szymańskiego do takiego działania i niszczenia firmy, jakiegoś dziwnego ugadywania się z Prezesem firmy Bumar, która tak naprawdę jest prywatna, (gdyż posiadają w niej udziały osoby fizyczne ) i konkurencyjna do naszego Zakładu- Czy to nie lobbowanie-i dziwne spotkania towarzyskie ? A co na to organy Sejmu?
J.Dzięioł
przyciśnij-słuchaj- 01-03-2013-Poseł Platformy Obywatelskiej Janusz Dzięcioł staje w obronie Wojskowych Zakładów Uzbrojenia w Grudziądzu. Parlamentarzysta zorganizował w tej sprawie konferencje prasową, na którą zaprosił związkowców z tego zakładu.
Związkowcy sprzeciwiają się włączenia ich przedsiębiorstwa do grupy Bumar. Poza tym zarzucają innemu posłowi PO Tomaszowi Szymańskiemu to, że podejmuje działania, które zagrażają istnieniu grudziądzkiego zakładu.
Grudziądzki Serwis Informacyjny przyciśnij-oglądaj-28-03-2013-Nie dla Bumar załogi WZU Grudziądz i lobbowanie za wniesieniem WZU Grudziadz do Bumaru przez Posla Tomasza Szymańskiego
Rząd nas oszukał -- mówi Wojciech Ostrowski Przewodniczący Zarządu Zakładowego NSZZ PW WZU S.A w Grudziądzu . Nie do Bumaru mówią pracownicy i wzywają mieszkańców na Pikietę do Warszawy w celu obrony miejsc pracy. Poseł Tomasz Szymński lobbuje i uzgadnia z Prezesem Bumaru Krystowskim dziwne warunki choć nie ma stanowiska Rządu RP o takiej konsolidacji oraz przeciw załodze i Samorządowi Grudziądza, który wcześniej podjął Uchwałę o niewnoszeniu WZU w Grudziądzu do BUMAR.
PAP przyciśnij-czytaj-Pikieta przed Urzędem Rady Ministrów w obronie Wojskowych Przedsiębiorstw Remontowo-Produkcyjnych
Nowości WZU jednak w Bumarze?
J.Zemke przyciśnij-oglądaj- Janusz Zemke o WZU w Grudziądzu
Wojskowe Zakłady Uzbrojenia w Grudziądzu bronią się przed wchłonięciem ich przez Bumar. Janusz Zemke nie dziwi się temu. Autorka filmu: Maryla Rzeszut
Apel R.Malinowski przeciw wniesieniu WZU do Bumar
Zarzad Okregu NSZZPW

Uprzejmie informuję Pana Premiera, że Komitet Protestacyjny składający się z Przewodniczących Zarządów Zakładowych NSZZ Pracowników Wojska Wojskowych Przedsiębiorstw Remontowo-Produkcyjnych podjął decyzję o zorganizowaniu w dniu 8 marca 2013 r. Pikietę przed Urzędem Rady Ministrów, w tym celu wystąpił do Prezydenta miasta Warszawy o uzyskanie stosownego zezwolenia.

Radio Maryja
przyciśnij-czytaj-20-02-2013-Akcja protestacyjna związkowców z Wojskowych Przedsiębiorstw Remotowo-Produkcyjnych
MON przyciśnij-czytaj-19-02-2013-Spotkanie związkowców u ministra obrony
„Chcemy, by konsolidacja przemysłu obronnego przyniosła wymierne rezultaty zarówno dla Sił Zbrojnych jak i zatrudnionych, by nowe struktury były lepsze i efektywniejsze” powiedział minister obrony narodowej na spotkaniu z przedstawicielami sekcji krajowej pracowników cywilnych MON NSZZ Solidarność.
Senat-Logo przyciśnij- oglądaj -Posiedzenia Senackiej Komisji Obrony z dnia 29.01.2013 r. w sprawie Wniesienia Huty Stalowa Wola i Spółek powstałych w wyniku komercjalizacji Wojskowych Przedsiębiorstw Remontowo Produkcyjnych (WPRP) do Bumar sp. zo.o
TVP-Bydgoszcz przyciśnij-oglądaj-08-02-2013-Prezydet Grudziądza wspiera protest w WZU
Akcja protestacyjna Wojskowych Zakładów Uzbrojenia w Grudziądzu nabiera rozpędu. Wsparcie związkowców zadeklarował prezydent Grudziądza i radni. Na wielu budynkach w mieście - także prywatnych - wywieszono flagi na znak solidarności w walce o miejsca pracy i dobro zakładu. Na przyłączenie zakładu do Bumaru nie godzą się także pracownicy bydgoskich Wojskowych Zakładów Lotniczych.
NowościGrudziądz przycisnij-czytaj-04-01-2013- Zbrojeniówka w rozsypce?
Musimy działać w obronie naszego zakładu -mówią pracownicy Wojskowych Zakładów Uzbrojenia... wzywamy organizacje spoleczne i wszystkich mieszkańcow sprzyjających naszej sprawie do manifestowania poparcia...
przyciśnij-czytaj-01.02-2013-WESPRZYJ GRUDZIĄDZKICH ZWIĄZKOWCÓW WZU
TV SMGR przycisnij-oglądaj-Rada Miejska Grudziądza i ZZ WZU S.A w Grudziądzu przeciw wniesieniu do Bumar.
Bydgoszcz24.pl przyciśnij-czytaj-31-01-2013-Najpierw Zachem,
Interpelacje poselskie, list do premiera Tuska, wizyta związkowców u ministra obrony, interwencja senatora Rulewskiego, manifestacja przed Urzędem Wojewódzkim, interwencja wojewody Mes, oflagowanie płotów i budynków. Wykorzystano już chyba wszystkie możliwe formy perswazyjne i protestacyjne, żeby obronić Wojskowe Zakłady Lotnicze w Bydgoszczy przed wcieleniem do Grupy Bumar.
Twoje Miasto Grudziądz przyciśnij-czytaj-31-01-2013- PÓŁ TYSIĄCA MIEJSC PRACY ZAGROŻONYCH? RADNI DRZĄ O WZU
Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej, radni wyrazili swoje obawy dotyczące możliwego wchłonięcia przez BUMAR, Wojskowych Zakładów Uzbrojenia. Gdyby tak się stało – jak podkreślił Marek Czepek – bez pracy mogłoby zostać nawet 500 osób.
przyciśnij-ogladaj-Zbrojeniowka na zakrecie 30-01-2013- protest przeciw wniesieniu WPRP do Bumar
Radio Maryja przyciśnij-słuchaj-31.01.2013- Wojciech Ostrowski Przewodniczący Zarządu Zakładoweego NSZZ PW Wojskowych Zakładów Uzbrojenia  S.A w Grudziadzu
- akcja protestacyjna -przeciw wniesieniu do BUMAR
TVP-Bydgoszcz przycisnij-oglądaj-29.01.2013-Zwiazkowcy"zbrojeniówki" w Senacie
Radio Maryja przyciśnij-słuchaj-29.01.2013- Wojciech Ostrowski Przewodniczący Zarządu Zakładoweego NSZZ PW Wojskowych Zakładów Uzbrojenia  S.A w Grudziadzu
- akcja protestacyjna -przeciw wniesieniu do BUMAR
TV-SMGR przyciśnij- oglądaj-Akcja protestacyjna ZZ WZU S A w Grudziądzu 28 01 2013 r przeciw wniesieniu WPRP  do  BUMAR
TVP Bydgoszcz przyciśnij-czytaj-oglądaj-28-01-2013-Protest w zakładach zbrojeniowych
w regionie: Nie chcą mariażu z Bumarem
Akcja protestacyjna rozpoczęła się m.in. w Bydgoszczy i Grudziądzu. Na płotach i budynkach zawisły flagi związkowe i hasła wyrażające niezadowolenie.
Pracownicy zakładu w Grudziądzu chcą do protestu włączyć mieszkańców całego miasta.
W specjalnym liście zaapelowali do grudziądzan, aby wywieszali flagi.
Radio PIK przyciśni-sluchaj-28-01-2013-Chcą gwarancji zatrudnienia i istnienia zakładu
Chcą gwarancji zatrudnienia i istnienia zakładu. Mowa o pracownikach Wojskowych Zakładów Uzbrojenia w Grudziądzu, którzy stawiają warunki na jakich mogą wejść do nowego koncernu zbrojeniowego….
Chcą również, aby wszyscy mieszkańcy Grudziądza w ramach solidarności z ich postulatami wywiesili biało czerwone flagi.
przyciśnij-słuchaj-27-01-2013-Protestujemy przeciw wniesieniu Wojskowych Zakładów Uzbrojenia S.A w Grudziądzu do BUMAR
Komitet protestacyjny -oflagowanie
przyciśnij-czzytaj-26-01-2013- Zbrojeniówka na zakręcie
Trudno mi się pozbyć wrażenia, że związkowcy z Bumaru dali się wmanewrować w rozgrywkę, w której nie chodzi o setki miejsc pracy w bumarowskich fabrykach, a raczej o kilka miejsc w zarządach i radach nadzorczych – pisze Krzysztof Wilewski, dziennikarz portalu polska-zbrojna.pl.
przyiśnij-czytaj-25-01-2013-Pogotowie protestacyjne we wszystkich Spółkach WPRP
Sekcja Krajowa Pracowników Cywilnych MON
Zarząd okręgu NSZZ PW
przyciśnij-czytaj-Komunikat Komitetu Protestacyjnego z dnia 25.1.2013 przyciśnij-czytaj-pismo 7/ZO/2013-Prezes Rady Ministów w sprawie Pogotowie Protestacyjnejne
Polska-Zbrojna przyciśnij-czytaj-24-01-2013-Z bumarem czy nie-związkowcy głosują
Pracownicy jedenastu Wojskowych Przedsiębiorstw Remontowo-Produkcyjnych podlegających MON głosują, czy chcą konsolidacji z Bumarem. Dwudniowe referendum to odpowiedź na akcję protestacyjną związkowców z Bumaru, którzy domagają się włączenia przedsiębiorstw do narodowego koncernu. – Poprosiliśmy pracowników Wojskowych Przedsiębiorstw Remontowo-Produkcyjnych o odpowiedź tylko na jedno pytanie: Czy jesteś za wniesieniem swojego zakładu do Bumaru – mówi Małgorzata Kucab, przewodnicząca Zarządu Okręgu Przedsiębiorstw Wojskowych i Działalności Pozabudżetowej NSZZ Pracowników Wojska.Referendum jest dwudniowe. Wyniki poznamy w piątek.
Nasz Dziennik.pl przyciśnij-czytaj-23.01.2013-Załoga HSW nie chce z Bumarem
Wyniki referendum w Hucie Stalowa Wola nie pozostawiają złudzeń. Załoga jednego z największych zakładów zbrojeniowych w Polsce opowiedziała się przeciwko połączeniu z Grupą Bumar. Jednocześnie pracownicy nie wykluczają możliwości stworzenia holdingu pancernego, w którym dominującą rolę odgrywałby stalowowolski producent................Za wejściem HSW do Grupy Bumar opowiedziało się 8 osób, przeciwnego zdania było 645.
przyciśnij-czytaj- Protokół  Komisji  Referendalnej  Huty  Stalowa  Wola  S.A.
Polskie Radio Rzeszów przyciśnij-czytaj-słuchaj- 24-01.2013- Pracownicy HSW nie chcą do Bumaru
przyciśnij-czytaj-23-01-2013- Odchudzanie zbrojeniowego Bumaru
Zbrojeniowy koncern w najbliższych dniach zwolni kilkudziesięciu urzędników i specjalistów w warszawskiej centrali. Ich liczba z ponad 250 stopnieje do niespełna dwustu - dowiedziała się Ekonomia24
Referendum -Siemianowice w sprawie wniesienia do BUMAR
23.01.2013 r. Referendum WZU S.A Czy jesteś za wniesieniem do Grupy Bumar
przyciśnij-czytaj-22-01-2013- Premier rozstrzygnie o integracji zbrojeniówki
przyciśnij-czytaj-22-01.2013- Porządki w zbrojeniówce. Bedzie jeden
czy dwa koncerny zbrojeniowe?
Wicepremier Piechociński poinformował na swoim blogu o odbytych konsultacjach kierownictw trzech ministerstw. Problem jednak w tym, że na kolejnym technicznym spotkaniu urzędników z odpowiednich departamentów MSP, MG i MON ci ostatni oznajmili, że nie do końca mogą się zgodzić z ustaleniami ministrów (sic!) i ich zdaniem (tzn. w tym przypadku MON). Według naszych informacji urzędnicy MON nie chcieli się zgodzić na włączenie WPRP ani do Bumaru ani przekazać nadzoru do Ministerstwa Skarbu tylko zatrzymać WPRP w gestii MON.
przyciśnij-czytaj-22-01.2013- W hucie Stalowa Wola ruszyło referendum czy spółka ma być włączona do Bumaru
W Hucie Stalowa Wola rozpoczęło się we wtorek referendum przygotowane przez związki zawodowe. Potrwa do środy. Zatrudnieni w HSW mają się wypowiedzieć czy chcą włączenia spółki do koncernu Bumar, gdzie już jest dwadzieścia osiem spółek zbrojeniowych. Referendum jest szybkie, bo pytanie jest jedno i bardzo proste. Ma dać odpowiedź załogi na arcyważną decyzję związaną z pomysłem na "konsolidację kapitałową spółek przemysłu zbrojeniowego” czyli na zgrupowanie ich pod jedną czapę. Tyle tylko, że "czapa” czyli Bumar ma problemy finansowe i wygrzebuje się z problemów.
ZZ KONTRA Związek Zawodowy ,,KONTRA" Komisja Zakładowa
41-100 Siemianowice Śląskie ul. Powstańców 5-7
Komisja Zkładowa Związku Zawodowego ,,Kontra" działająca przy WZM S.A; w nawiązaniu do Stanowiska Rady Sekcji Krajowej Przemysłu Zbrojeniowego NSZZ ,,Solidarność" nr 1/6/2013 z dnia 14.01.2013 r. oraz publikowanych na ten temat artykułow w prasie oraz stronach internetowych mając na uwadze dobro Naszej spółki w dalszym ciągu podtrzymuje stanowczy sprzeciw wobec konsolidacji Wojskowych Przedsieebiorstw Remontowo Produkcyjnych z grupą Bumar.
To nieomylni S.Głowacki iJ. Szpecht, Budznowski Nowak Bumar przyciśnij-17.01.2013-czytaj -słuchaj -Powołano Krajowy Komitet Protestacyjny
Panie Głowacki jeżeli działa pan ,, na chwałę i potęgę Rzeczypospolitej” to proszę wprost powiedzieć Panu Szostakowi jak tu Pan podkreśla zastępcy w Komitecie jak i w wszystkim zainteresowanym, kiedy to Pan mówisz prawdę? Czy jak w artykule ,,  Solidarni z Bumarem szykują protesty"  pod adresem:  http://www.ekonomia24.pl/artykul/706203,970221-Zwiazkowcy-zbrojeniowki-zadaja-integracji-branzy.html
gdzie …,, Stanisław Głowacki, szef „S" w zbrojeniówce emocjonalnie tłumaczy koniecznością przerwania decyzyjnego marazmu i jałowych międzyresortowych przepychanek. – Rząd od miesięcy odwleka rozstrzygnięcia m.in. w kluczowej sprawie włączenia do Bumaru Huty, Stalowa Wola i kilkunastu spółek remontowo – produkcyjnych nadzorowanych przez ministra obrony narodowej.”  Panie Głowacki jako pracownik Wojskowych zakładów Uzbrojenia S.A w Grudziądzu (WPRP) jak i reprezentant pozostałych spółek WPRP informuję że nasze Firmy nigdy nie dały Panu pełnomocnictw w  reprezentowaniu naszych interesów. Szczególnie  w zakresie wnoszenia (WPRP ) do BUMAR o co od kilku lat w pokrętny sposób współpracując  z kreatywnym zarządem zajmującym się jedynie mediami E.E. Nowaka, przy wsparciu Panami  Idzikiem i Budzanowskim bezmyślnie wyrzucaliście  na bruk tysiące pracowników czym  doprowadziliście do katastrofy finansowo ekonomicznej cała grupę.
A to efekt pracy pana Głowackiego:  …,,Jak dowiedział się portal wnp.pl co do swojej idei konsolidacji zbrojeniówki resort skarbu oficjalnie ma poparcie Ministra Gospodarki i Tomasza Siemoniaka Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Agencji Rozwoju Przemysłu. Konsolidację pod egidą Bumaru poparły też niedawno związki zawodowe spółek: Solidarność i OPZZ.” Całość pod adresem : 
http://hutnictwo.wnp.pl/trwa-przeciaganie-liny-w-sprawie-konsolidacji-zbrojeniowki,188174_1_0_0.html
Panie Szostak czy Pan i pozostali  protestujecie żeby Rząd wniósł Hutę i WPRP do Bumaruowskiego ZOO
Zarząd Okręgu NSZZ PW

Wystąpienie M.Kucab do T.Siemoniaka w sprawie włączeni WPRP  do BUMAR
Wystąpienie NSZZ PW M.Kucab w sprawie wniesienia Wojskowych Przedsiębiorstw Remontowo-Produkcyjnych (WPRP) do BUMAR
wmp.pl przyisnij -czytaj-17.01.2013-Trwa przeciąganie liny w sprawie konsolidacji zbrojeniówki

Wszystko wskazuje na to, że zaostrza się walka o to, wokół jakiego ośrodka konsolidowany będzie polski przemysł zbrojeniowy. O prymat lidera branży rywalizują ze sobą Bumar oraz Huta Stalowa Wola…..
….Jak dowiedział się portal wnp.pl co do swojej idei konsolidacji zbrojeniówki resort skarbu oficjalnie ma poparcie Ministra Gospodarki i Tomasza Siemoniaka Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Agencji Rozwoju Przemysłu. Konsolidację pod egidą Bumaru poparły też niedawno związki zawodowe spółek: Solidarność i OPZZ.

Rda Sekcji Krajowej Przemysłu Zbrojeniowego NSZZ Solidarność w sprawie protestu 22.01.2013 r.
przyciśnij-czytaj-15-01-2013-Solidarni z Bumarem szykują protesty

Związkowcy Solidarności żądają przyspieszenia konsolidacji zbrojeniówki. Jeśli rząd nie postawi na narodowy koncern, będą protestować To bezprecedensowe żądanie bardzo wpływowego w branży obronnej syndykatu, Stanisław Głowacki, szef „S" w zbrojeniówce…

echodnia.eu przycśnij-czytaj-08.01-2013-Zaproszenie huty do koncernu Bumar -rozmowa z Krzysztofem Krystowskim, prezesem Grupy Bumar 
* Na jakiej podstawie HSW miałaby teraz być włączona do Bumaru, jeśli w ubiegłym roku zakończył się proces konsolidacji zakładów przemysłu zbrojeniowego i nie ma nowego programu?-
Proces konsolidacji się nie zakończył. Upłynął termin realizacji celów poprzedniej strategii rządowej, ale kierunek jest ciągle aktualny. W nowej strategii zapisy o konsolidacji są powtórzone. Decyzja o łączeniu firm należy do właściciela, czyli do Państwa ....
Rzeczpospolita przyciśnij-czytaj-04-01-2013-SLD za odwołaniem Budzanowskiego
…..Resort skarbu poinformował w czwartek, że przelał PLL LOT 400 mln zł pożyczki na ratowanie spółki. W połowie grudnia MSP ujawniło, że LOT ma kłopoty finansowe, dlatego zarząd przewoźnika wystąpił do ministra skarbu o przyznanie 400 mln zł pomocy w pierwszej transzy; w sumie ma to być ok. 1 mld zł. Według szacunków związków zawodowych strata LOT na koniec 2012 roku mogła wynieść nawet 300 mln zł. Premier Donald Tusk powiedział w czwartek, że LOT ze względu na nagłe potrzeby" uzyskał nie pomoc publiczną, tylko pożyczkę. - I to jest pożyczka zwrotna - mówię o kwocie 400 mln zł. Prawdopodobnie gdyby nie udzielono tej pożyczki, mogłoby być za późno na pomoc, na skuteczną pomoc - mówił szef rządu. Premier poinformował, że ministrowie gospodarki, skarbu, finansów i transportu będą pracowali wspólnie nad rekomendacjami ws. PLL LOT.
......Drugi z zarzutów Sojuszu pod adresem Budzanowskiego dotyczy prywatyzacji zakładów odzieżowych Warmia Kętrzyn. "Rzeczpospolita" napisała w czwartek, że resort skarbu zawarł umowę sprzedaży 85 proc. kapitału zakładowego Warmii SA z Walerianem Pichnowskim z Poznania. Cena sprzedaży to 6,885 mln zł. Pichnowski był jedynym oferentem w ogłoszonym przez ministerstwo przetargu.Według posła SLD Tadeusza Iwińskiego, spółkę Warmia sprzedano 'w pośpiechu' i praktycznie bez żadnych rozmów z dyrekcją zakładów i związkami zawodowymi. - Zlekceważono też wniosek wojewody, czyli przedstawiciela rządu, o wstrzymanie tej prywatyzacji, a 'clou programu' jest to, że oddano tę spółkę prywatnemu inwestorowi, który w przeszłości położył szereg spółek z tej branży i zyskał złowieszcze miano "grabarza". Położył kilka znanych zakładów z tej branży, w tym słynną szczecińską Danę - powiedział Iwiński.
Sztafeta przyciśnij-czytaj-03.01.2012- Wpychają Hutę do Bumaru

Huta Stalowa Wola SA i trzy inne polskie firmy zbrojeniowe utworzyły 19 grudnia pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej konsorcjum, które ma realizować zamówienia dla wojsk pancernych i zmechanizowanych. Nie ma w nim koncernu Bumar – największego gracza na polskim rynku produkcji wojskowej.Tymczasem 27 grudnia rząd miał zdecydować o włączeniu HSW SA do Grupy Bumar. 

Super Nowosci 24 przyciśnij-czytaj-03.01.2012- Rząd kłóci się o Hutę
STALOWA WOLA. Znów zawirowania wokół naszego producenta uzbrojenia. Huta Stalowa Wola wygrała kilka przetargów i teraz wielu wyciąga ręce po zyski.
       Niewiele brakowało, a z początkiem tego roku Huta Stalowa Wola byłaby częścią Bumaru. Na ostatnim ubiegłorocznym posiedzeniu Rady Ministrów, minister Mikołaj Budzanowski zgłosił projekt nieodpłatnego przeniesienia akcji HSW do Bumaru. Nie wszystkim się to podobało. Wg naszych informacji, oponował m.in. minister Tomasz Siemoniak. Doszło do sporu i sprawa Huty wypadła z programu posiedzenia. Nie pierwszy zresztą raz i można być pewnym, że niedługo powróci.
przyciśnij-czytaj-02.01.2013-Sierp i licencja na młot
Czy Rosjanie wejdą do kapitału Bumaru w zamian za kasę którą Bumar jest im - według lobbysty Sikorskiego - winien ?
przyciśnij-czytaj-Sikorski podaje Rosji zbrojeniówkę na tacy
 
 Przycicnij Idź do 2012
Grudziądz 04.04.2013 r.         www.obywatelska-prywatyzacja-wprp.grudziadz.com